Preskočiť na obsah

Apartmány Nádeje

Sen sa stal skutočnosťou. Veď koľkí z vás môžu hrdo prehlásiť, že dosiahli presne to, čo si pred rokom zaumienili? Aj Odborný liečebný ústav psychiatrický, n. o. Predná Hora má svoje sny, vízie a ciele, vďaka ktorým sa chce posúvať vpred.

A tak pred viac ako rokom padol nápad postaviť ubytovacie kapacity, ktoré by mohli slúžiť primárne pre klientov nášho zariadenia, na rozvoj adiktologických služieb a na účely rodinnej terapie. Veď rodina je základ spoločnosti, a práve na posilnení tohto základu musíme pracovať, aby sme postupne mohli vybudovať múry nezničiteľného Kaštieľa, ktorý lieči.

Prednohorské Apartmány Nádeje sú priestormi, ktoré sa majú časom stať synonymom zážitkov, oddychu, spoznávania nedotknutej prírody a predovšetkým pomoci nájsť cestu k samým sebe. Pozitívne pocity pomáha umocniť aj lokalita, v ktorej sa tieto domčeky nachádzajú, pretože sídlia priamo v srdci Národného parku Muránska planina.

Takmer do roka a do dňa vyrástli na Prednej Hore štyri objekty, ktoré budú mať nezastupiteľné miesto v procese uzdravovania sa v prípade závislostí. Príbeh, ktorý v sebe domčeky ukrývajú, je spätý s regiónom Gemer a jeho nezabudnuteľnými prírodnými krásami. Tie sa odrážajú aj v každom jednom z Apartmánov Nádeje.

Levanduľa

Tí z vás, ktorí sa už ocitli v blízkosti Kaštieľa, ktorý lieči, vedia, že levanduľové políčko je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Preto prvý z domčekov má tú česť niesť meno tejto voňavej rastliny. Charakteristickými sú preň jemné lilavé farebné odtiene a tapeta, ktorá návštevníkov prenesie priamo do stredu levanduľového poľa.

Včela

Možno ste doposiaľ vôbec ani len netušili, že Odborný liečebný ústav psychiatrický, n. o. Predná Hora má vlastnú včelnicu a medík. Tak ako inak by sa mohol volať ďalší z Apartmánov Nádeje? Veď včela medonosná je síce malý, no nesmierne vzácny tvor, ktorý môže ísť príkladom. Zároveň potvrdzuje, že práca a vytrvalosť skutočne šľachtia, vďaka čomu zdobí aj jeden z našich domčekov.

Breza

Aký by to len bol pohľad na holé stráne a lúky, keby v ich okolí nebolo stromov? Videli by sme síce do ďaleka a doširoka, ale pripravili by sme sa o vzácne pohľady na jarou rozkvitnuté stromy a jeseňou zafarbené listy. A tak dostal ďalší z domčekov Odborného liečebného ústavu psychiatrického, n. o. Predná Hora názov Breza. Tak čo tak dať si rannú kávu v strede brezového lesa, do ktorého sa pri pohľade na tapetu prenesiete?

Prameň

Posledný, ale nemenej dôležitý z Apartmánov Nádeje, dostal meno podľa toho, vďaka čomu tu všetko je. V tomto prípade sme vzdali hold prvkom neživej prírody, akými sú kamene a voda. Čo sa tohto domčeka týka, tak v ňom prevládajú neutrálne sivé farebné tóny, ktoré vyzývajú návštevníkov sadnúť si, oddychovať a užívať si okolitú atmosféru. Koniec-koncov veď zastaviť sa a byť naplno prítomný v danom okamihu je dnes už naozaj len „výsada kráľov“.

Pri písaní tohto textu sme vôbec nepreháňali, ak si chcete umocniť alebo potvrdiť správnosť pocitov z práve prečítaného, tak vás radi uvítame na Prednej Hore – v Apartmánoch Nádeje.

Autorka: Bc. Barbora Vrabcová

Kontakt:
Bc. Barbora Vrabcová, referentka podporných služieb
mobil: 0902 965 058, tel.: 058/4866 135
e-mail: barbora.vrabcova@olup-prednahora.sk

(Ak od nás očakávate správu, kontrolujte si v e-mailovej schránke aj priečinok spam/nevyžiadaná pošta, nakoľko sa môže stať, že práve tam sa nachádza očakávaná pošta.)