Preskočiť na obsah

Valentín už dávno nie je iba o idylkách zaľúbených párov. Tu sú 3 tipy na to, ako si ho užiť osamote

Zverejnené 14.2.2022.

Kategória

Každý z nás si Sviatok svätého Valentína spája s predstavou dvoch ľudí sršiacich láskou. A to je koniec-koncov v poriadku, veď presne tak je každoročne 14. február aj prezentovaný. Avšak skúsme sa naň pozrieť z opačnej stránky – pokiaľ niekto trávi toto obdobie osamote, nemusí mať hlavu v smútku. Pravdou totiž je, že môže mať oveľa krajší Valentín, než tí „naoko“ zaľúbení.

A práve preto by sme si mali urobiť chvíľu času sami pre seba. Veď na to, aby sme lásku dokázali rozdávať naokolo ostatným, musíme mať v láske predovšetkým sami seba – a byť sami so sebou takpovediac „v pohode“. Chcete tri jednoduché tipy, ako si urobiť Valentína osamote nezabudnuteľným? Nech sa páči:

  • Neignorujte ho. Možno stačí, aby ste tento sviatok prehodnotili a venovali samým sebe. Pripravte si jedlo, ktoré máte radi. Zoberte si do rúk dobrú knihu, k nej ešte lepšiu kávu a čítajte, prípadne premýšľajte o tom, ako by ste zajtra mohli byť lepším k sebe a svojmu okoliu. Cvičte, športujte, zbavte sa energie, ktorú máte, aby sa k vám vrátila v ešte väčšej sile.
  • Obdarujte sa. Čím? No predsa dobrou čokoládou, náladou, piesňou – veď sami najlepšie viete, čo máte najradšej. A pokiaľ nechcete míňať na seba, tak sa sústreďte na iných. Vaši blízki sa potešia návšteve, rozhovoru, či času, ktorý im nezištne venujete. Neoplatí sa zažiť takýto Valentín?
  • Venujte sa tomu, čo dlho odkladáte. Chcete začať písať? Upratať celý byt? Sedieť a celý deň čítať knihu, ktorú ste kúpili dva roky dozadu, a zatiaľ iba čaká v zásuvke? Hurá, dnes môžete. Namiesto bezduchého sledovania sociálnych sietí a postov plných kytíc, zamilovaných párov a odkazov, urobte to, čo dlho odsúvate bokom, pretože ste na to nemali čas. Dnes totiž nie je deň výhovoriek, ale deň, keď by ste ich všetky mali splniť!

A čo je na týchto aktivitách najkrajšie? No predsa to, že ich môžete opakovať každý jeden deň, nielen na Sviatok svätého Valentína. Nebolo by skvelé prežívať okamihy sebalásky vždy, keď to chceme my sami, a nie iba vtedy, keď nám to prikazuje kalendár? Užívajte si naplno každý jeden deň.

Autorka: Bc. Barbora Vrabcová, referentka podporných služieb

Ilustračné foto: Unsplash/Debby Hudson