Preskočiť na obsah

Prvých šesť mesiacov v roku 2022 „očami“ Odborného liečebného ústavu psychiatrického, n. o. Predná Hora.

Zverejnené 1.7.2022.

Kategória

Okrem faktu, že sme špecializovaná nemocnica na liečbu látkových a nelátkových závislostí a plne sa venujeme našim klientom v procese ich liečby, smerujeme pozornosť aj do vnútra, na našich zamestnancov. Prostredníctvom rôznym aktivít, tém a činností. To aké pestré to u nás tieto mesiace bolo Vám teraz prezradíme.

Celoústavný športový deň.

Marec pre nás nebol len „ďalším mesiacom v poradí“. V strede mesiaca sme organizovali Celoústavný športový deň v areáli Ski Telgárt. Krv sme rozprúdili aktivitami ako lyžovanie, bežkovanie, horská turistika. Po dobrom obede sme sa opäť stretli a pokračovali spolu s lektormi zo spoločnosti Timan s.r.o., ktorí si pre nás pripravili rôzne súťaže ako streľba z luku, spoločný „hokej“, štafetový beh – najlepších sme samozrejme ocenili. Podporili a umocnili sme tímového ducha, ktorý je pre úspešný chod Odborného liečebného ústavu na Prednej Hore veľmi dôležitý. Vďaka patrí pánovi riaditeľovi PhDr. Stanislavovi a všetkým námestníkom úsekov za možnosť realizovať takúto aktivitu.

Prednohorské dni 2022

Nasledujúci mesiac ani na moment nezaostával. Po dvoch rokoch covidovej prestávky sa v Odbornom liečebnom ústave psychiatrickom organizovali Prednohorské adiktologické dni 2022. Pozvaní odborníci v závislostnej problematike sa rozhodli podporiť odbornú konferenciu svojou účasťou a skúsenosťami, ktoré naštartovali ďalší vývoj riešenia danej problematiky.

Apartmány Nádeje a teambuildingy pre firmy

Určite všetci viete, že sme minulý rok spustili ubytovaciu prevádzku. Prioritou je ponúknuť všetkým niečo čo nenájdu len tak hocikde. My sme sa rozhodli ísť cestou duševného zdravia, ktoré je v tieto dni veľmi oslabené. Preto sme pripravili ponukový balíček pre firmy a ich zamestnancov, v ktorom nájdu témy edukácií z ktorých si vyberú tú najvhodnejšiu pre nich. Súčasťou teambuildingu je aj ubytovanie, športové aktivity, expozícia, možnosť cateringu. Veríme, že si aj Vaša firma okúsi chuť Muránskej Planiny priamo na vlastnej koži.

Hrdina je v každom z nás

Začiatok mesiaca jún sa u nás niesol v tímovom duchu. Vzdelávanie zamestnancov je jedným z kľúčovým momentov v našej firme. Počas štyroch dní sa všetci zamestnanci zúčastnili športovo-vzdelávacích aktivít pod odborným vedením lektorov zo spoločnosti Timan s.r.o.

Ráno sme začínali v priestoroch spoločenskej miestnosti, kde sme si povedali aká nesmierne dôležitá je práca všetkých nás a akými vlastne hrdinami sme v boji s tak zákerným ochorením ako závislosť je. Hrdinská tematika nás sprevádzala celým dňom a dokonca aj pri športových aktivitách, ktoré sme spoločnými silami museli zvládnuť, aby sme všetci dosiahli jeden cieľ. „Byť hrdinom a pomôcť iným hrdinom na ich ceste v boji so závislosťou“.

Pozvanie do Bulharska

V dňoch 14.6.2022 až 18.6.2022 sme sa zúčastnili stretnutia v Bulharsku, priamo v Sofií. Vrátili sme sa v čase a zaspomínali na časy kedy ľudia cestovali kočmi, nosili honosné róby a žili v palácoch, tak ako kedysi Cár Ferdinand Coburg. Na pozvanie členov Coburgovskej historickej spoločnosti sme spolu s ďalšími kolegami so Slovenska, Nemecka a Rakúska prediskutovali naše ďalšie spoločné partnerstvo, ktoré veríme, prinesie mnoho zaujímavých stretnutí, výstupov a debát aj pre širšiu verejnosť. Počas týchto dní sme si prešli múzeá v Sofií, mesto Plovdiv a kláštor Bačkovo.

My za tieto mesiace ďakujeme. Naučili sme sa mnoho nového, stretli nové, zaujímavé tváre s ktorými budeme určite spolupracovať nasledujúce obdobia. Veríme, že ďalšie mesiace prinesú aspoň toľko podnetných udalostí, aby mal Kaštieľ, ktorý lieči stále pevné základy.

Autor: Bc. Barbora Vrabcová/referent podporných služieb

Ilustračné foto: Unsplash/Matthew Fassnacht