Preskočiť na obsah

História Coburgovcov vzbudzuje záujem i v zahraničí

Zverejnené 4.9.2020.

Kategória

V dňoch 20.-23. augusta 2020 sme mali tú česť privítať v areáli OLÚP, n. o. Predná Hora pána Güntera Fuhrmanna z Viedne, pána Štefana Engela, riaditeľa Múzea vo Svätom Antone, Jaroslava Bodnárika a tím Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE. Spoločne navštívili významné historické miesta späté s aristokratickou rodinou Coburgovcov. Počas týchto dní spoločne navštívili bývalé objekty Pohorelského železiarskeho komplexu, ktorý v minulosti Coburgovcom patril, ako i významné sídla a kostoly, ktorých stavbu táto európsky významná rodina iniciovala.

Pán Fuhrmann je veľkým nadšencom pre Coburgovskú históriu, pôsobí ako múzejný kurátor a je zakladateľom spoločnosti Cantat heritage & innovation, ktorá sa zaoberá vyvíjaním interaktívnych aplikácií na sprostredkovanie histórie. Do regiónu zavítal na pozvanie miestneho nadšenca Jaroslava Bodnárika, ktorý sa tejto téme dlhoročne venuje. Stretnutiu predchádzala i skvelá viacročná spolupráca s Múzeom vo svätom Antone. S touto jedinečnou osobnosťou spolupracovali na výstavných projektoch na tému Koháryovci a Coburgovci, realizovaných v Coburgovskom paláci vo Viedni, ako i v Mestskom múzeu v Poysdorf v Dolnom Rakúsku. 

https://www.horehronie.sk/historia-coburgovcov-na-horehroni-vzbudzuje-zaujem-i-v-zahranici?fbclid=IwAR3hKPaVy2j4MYKH4Pf_7NeUu0bhjp0siJtBEn_FodL1Csvt62bd6lNcLKY

Bc. Lucia Oravec Koreňová (referent marketingu a vzdelávania)