Preskočiť na obsah

Druhý polrok 2022 v našej špecializovanej nemocnici. Zájazd do Prahy, Vianočné trhy aj nová knižnica

Zverejnené 27.1.2023.

Kategória

Zrejme už veľmi dobre viete, že sme špecializovaná nemocnica, v ktorej nájdu pomoc všetci tí, ktorí bojujú s akokoľvek látkovou či nelátkovou závislosťou. Napriek tomu ste sa možno zamýšľali nad tým, ako to vlastne vyzerá za bránou Odborného liečebného ústavu psychiatrického, n. o. Predná Hora.

Nuž, hádajte čo, v tomto blogovom článku sa dozviete viac o tom, čo sa u nás dialo v druhom polroku 2022. Najskôr však vedzte, že sme rovnakí ako vy.

ČÍTAJTE VIAC: Prvých šesť mesiacov v roku 2022 „očami“ Odborného liečebného ústavu psychiatrického, n. o. Predná Hora

Ľudia z mäsa a kostí, ktorí majú občas dobrý a občas zlý deň. Do práce sa však snažíme vložiť maximum svojho úsilia a snahy. A sme radi, keď to u nás v ústave „žije“.

Seminár pre odborníkov

Na jeseň sme v špecializovanej nemocnici usporiadali seminár na tému „Nové trendy v liečbe závislostí“. Psychiatrom, psychológom aj liečebným pedagógom, ktorí nás navštívili, sa príspevkami prihovorili hneď traja naši odborníci – riaditeľ Mgr. PhDr. Stanislav, námestník pre psychoterapeutickú starostlivosť Mgr. Knapík a námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Krajňáková.

Advent v Prahe

Hurá, do sveta! Presne to si povedali zamestnanci špecializovanej nemocnice a začiatkom decembra nasadli do objednaného autobusu, ktorý ich vyložil v metropole susednej Českej republiky. Cieľom tohto poznávacieho zájazdu bola okrem (samozrejmého a pochopiteľného) obdivovania pražských pamiatok v spoločnosti odborného sprievodu aj účasť na tamojších vianočných trhoch.

Mikuláš, čo nám dáš?

Zamestnanci sa sotva stihli vrátiť z výletu, a už na nich v priestoroch Odborného liečebného ústavu psychiatrického, n. o. Predná Hora čakalo ďalšie prekvapenie. U nás sa totiž nezabúda na tých najmenších – deti. A tak si v spoločnosti svojich vedúcich prišli pre svoje ratolesti prevziať balíčky plné dobrôt od výmyslu sveta, ktoré čakali pod vianočným stromčekom.

Vianočné trhy a doliečovanie

December bol v špecializovanej nemocnici skutočne silným mesiacom. Podarilo sa nám usporiadať aj dvojdňové vianočné trhy, ktoré boli určené pre zamestnancov, pacientov a účastníkov slávnostného doliečovania. Počas druhého dňa sme si pre všetkých prítomných v ústave pripravili aj kultúrny zážitok – vystúpenie lokálnej skupiny Quirin, ktorá koledami rozozvučala naše nádvorie.  

Otvorenie knižnice

Pomyselným „zlatým klincom“ roku 2022 pre nás bolo oficiálne otvorenie prerobených priestorov vežičky ústavu, ktorá dnes slúži ako knižnica, a ďalších terapeutických miestností na všetkých poschodiach. Cieľom tohto – a všetkých ďalších projektov – je skvalitňovanie služieb, ktoré priamo ovplyvňujú našich klientov. My totiž chceme, aby sa u nás cítili čo možno najlepšie. A presne tak to je, presne na tom záleží.

Autorka: Mgr. Rozália Hubeňáková, referentka marketingu a vzdelávania

Ilustračné foto: Unsplash/zero take