Dnešný 10. október už tradične prislúcha Svetovému dňu duševného zdravia, ktorý ešte v roku 1991 vyhlásila Svetová federácia pre duševné zdravie (World Federation for Mental Health). Cieľom tohto počinu bolo prispieť k osvete a odstrániť stigmu nekompromisne obklopujúcu záležitosti duševného zdravia.
Odvtedy – za posledné viac ako tri desaťročia – došlo k posunu smerom vpred. Dnes už mnohí vieme, že si našu pozornosť a starostlivosť zaslúži rovnako tak telo, ako aj hlava a vnútro. Slovné spojenie duševné zdravie už viac nie je akýmsi strašiakom, skôr sa dostáva do hľadáčika stále väčšieho spektra ľudí.
Nech už sú to jedinci zaujímajúci sa o svoje prežívanie, alebo dokonca zamestnávatelia a firmy, ktoré sú ochotné venovať sa práve tejto téme v rámci svojich teambuildingov. Všetci dobre vedia, že vnútorná pohoda a nastavenie, sú jediným z faktorov, ktorý významne ovplyvňuje schopnosti a život v spoločnosti.
V Odbornom liečebnom ústave psychiatrickom, n. o. Predná Hora preto podávame pomocnú ruku všetkým, ktorí to potrebujú. V rámci podporných služieb #spOLUPrelepšíživot ponúkame možnosť usporiadať teambuildingové aktivity s dôrazom na duševné zdravie, nuž a v rámci blogu sa pravidelne venujeme takýmto témam. Čítajte viac:
- Som, kto som. Základy zdravej „sebalásky“ a pozitívneho prístupu k samému sebe
- Ako na well-being v živote? Toto je 6 vecí, ktoré nám s osobnou pohodou dokážu pomôcť
- Budovanie povedomia o duševnom zdraví. Už viac žiadne tabu!
- Psychohygiena nad zlato. Čo by sme v rámci nej mali zaradiť do svojich životov?
- Ja a moje duševné zdravie – ako si ho pestovať?
- Stres, úzkosť a strach života v informačnom pretlaku. Pomáha pozitívne myslenie i dobrá životospráva
- Čo pre seba urobiť dnes, aby sme boli zajtra šťastnejší? Skúsme učiniť Slovensko spokojnejšou krajinou
Autorka: Mgr. Rozália Hubeňáková, referentka marketingu a vzdelávania
Ilustračné foto: Unsplash/Brooke Cagle