Preskočiť na obsah

Dnes je Svetový deň duševného zdravia. Existuje už viac ako tridsať rokov a jeho cieľom je búrať tabu

Zverejnené 10.10.2023.

Kategória

Dnešný 10. október už tradične prislúcha Svetovému dňu duševného zdravia, ktorý ešte v roku 1991 vyhlásila Svetová federácia pre duševné zdravie (World Federation for Mental Health). Cieľom tohto počinu bolo prispieť k osvete a odstrániť stigmu nekompromisne obklopujúcu záležitosti duševného zdravia.

Odvtedy – za posledné viac ako tri desaťročia – došlo k posunu smerom vpred. Dnes už mnohí vieme, že si našu pozornosť a starostlivosť zaslúži rovnako tak telo, ako aj hlava a vnútro. Slovné spojenie duševné zdravie už viac nie je akýmsi strašiakom, skôr sa dostáva do hľadáčika stále väčšieho spektra ľudí.

Nech už sú to jedinci zaujímajúci sa o svoje prežívanie, alebo dokonca zamestnávatelia a firmy, ktoré sú ochotné venovať sa práve tejto téme v rámci svojich teambuildingov. Všetci dobre vedia, že vnútorná pohoda a nastavenie, sú jediným z faktorov, ktorý významne ovplyvňuje schopnosti a život v spoločnosti. 

V Odbornom liečebnom ústave psychiatrickom, n. o. Predná Hora preto podávame pomocnú ruku všetkým, ktorí to potrebujú. V rámci podporných služieb #spOLUPrelepšíživot ponúkame možnosť usporiadať teambuildingové aktivity s dôrazom na duševné zdravie, nuž a v rámci blogu sa pravidelne venujeme takýmto témam. Čítajte viac:

Autorka: Mgr. Rozália Hubeňáková, referentka marketingu a vzdelávania

Ilustračné foto: Unsplash/Brooke Cagle