Preskočiť na obsah

Deň Zeme v OLÚP, n. o. Predná Hora

Zverejnené 7.5.2021.

Kategória

Deň Zeme je medzinárodne motivovaný sviatok, vďaka ktorému sa do povedomia všetkých dostáva naša závislosť na zemských zdrojoch a upozorňuje nás na dopady ľudskej činnosti na životné prostredie. My sme si tento deň pripomenuli s menším oneskorením v stredu 6.5., ale ako sa vraví lepšie neskoro ako nikdy.

Zveľadiť okolie Prednej Hory, blízkych parkov a športovísk sa vybralo celkom 122 pacientov a 50 zamestnancov spolu s dobrovoľníkmi. Pacienti so zamestnancami sa rozdelili do priľahlých parkov, v ktorých bolo už po necelej hodine vidieť progres. Ďalšia skupina pracovala pri neďalekom poľovníckom zámočku a jeho okolí. Upravovala sa aj príjazdová cesta k včelnici, ktorá ale ešte potrebuje menší zásah k dokonalosti. Počas troch hodín práce sa vyzbieralo niekoľko vriec odpadu, pohrabala sa väčšina zelenej plochy a vyčistili sa zalesnené ostrovčeky od haluzín a konárov.

Pacientom ale aj zamestnancom patrí veľká vďaka za zmobilizovanie a zapojenie všetkých síl, na to aby sme za sebou nechali výsledok, ktorý stojí za to. Vďaka patrí aj obci Muránska Huta, ktorá poskytla svojich zamestnancov – pilčíkov do terénu, s ktorým by sme si my len veľmi ťažko poradili. Rovnako ďakujeme firme Kvety-Tatry za poskytnutie techniky pri skrášľovaní okolia.

Nultý ročník Dňa Zeme na Prednej Hore je za nami ale už teraz vieme, že tu naša spoločenská zodpovednosť nekončí, skôr začína nová tradícia. Už je len na každom z nás, či zveľaďovať svoje okolie budeme len raz ročne alebo vždy, keď nám to okolnosti dovolia.

Bc. Barbora Vrabcová (referent podporných služieb)